Wróć do listy aktualności

17.10.2014

SPEBK na Targach Poleko i GMINA 2014

W dniach 14-17 października 2014 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Poleko 2014 oraz Targi GMINA 2014. Stowarzyszenie Producentów Elementów Betonowych dla Kanalizacji - SPEBK - wzięło udział w tych wydarzeniach prezentując betonowe rozwiązania dla infrastruktury kanalizacyjnej.

W dniach 14-17 października 2014 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Poleko 2014 oraz Targi GMINA 2014. Stowarzyszenie Producentów Elementów Betonowych dla Kanalizacji - SPEBK - wzięło udział w tych wydarzeniach prezentując betonowe rozwiązania dla infrastruktury kanalizacyjnej. SPEBK przygotowało ekspozycję w Miasteczku Ekologicznym w pawilonie 7 oraz stoisko informacyjne w pawilonie 8A. Zwiedzający w obu tych miejscach mieli możliwość obejrzenia prawdziwych elementów kolektora kanalizacyjnego w postaci kompletów włazowych studzienek kanalizacyjnych oraz betonowych rur i króćców. Bardzo ciekawa ekspozycja w Miasteczku Ekologicznym wyposażona była także w plansze informacyjne dotyczące zużycia energii oraz emisji CO2 , jakie towarzyszą produkcji rur z różnych dostępnych dziś materiałów. Pokazaliśmy również, to co w betonie stanowi 85% jego masy, tj. trzy podstawowe frakcje kruszywa, z którego powstają betonowe elementy dla kanalizacji.

Serdecznie polecamy kolejną edycję targów Poleko oraz GMINA 2015. Będzie to, tak jak w tym roku bardzo dobra okazja do zapoznania się z ekologicznymi rozwiązaniami infrastrukturalnymi, które gwarantując ochronę środowiska, wód gruntowych w przypadku szczelnej kanalizacji nie nadwerężają zasobów naturalnych przy produkcji i wbudowywaniu elementów tworzących tę infrastrukturę, jak ma to miejsce w przypadku elementów betonowych. Zapraszamy przedstawicieli gmin. Możecie Państwo dowiedzieć się wiele o trwałych i ekologicznych rozwiązaniach dla nowoczesnej infrastruktury.

W razie pytań polecamy kontakt z nami pod adresem email: biuro@spebk.pl

Sprawdź również

Konferencja w Kielcach

24 lutego 2009 w Centrum Konferencyjnym Targów Kieleckich odbyło się Seminarium dla Instalatorów, w którym udział wzięło nasze Stowarzyszenie. Prelekcję pt. "Nowoczesne betonowe elementy dla kanalizacji - prefabrykacja, wymagania normy, zastosowanie" przedstawił dyrektor SPEBK Mateusz Florek.

26.02.2009 – świętokrzyskie, Kielce, seminaria

Zaproszenie na seminaria

W dniach 28 i 29 stycznia oraz 4 lutego 2009 r. odpowiednio: w Katowicach, Wrocławiu i Zielonej Górze – odbędą się seminaria dla instalatorów, podczas których będzie miała miejsce prelekcja na temat "Nowoczesne, betonowe elementy dla kanalizacji – prefabrykacja, wymogi normy, zastosowanie".

25.01.2009 – dolnośląskie, śląskie, seminaria