Wróć do listy aktualności

3.04.2017

Wykłady w PWiK.

W dniach 17 i 23 marca w PWiK w Piotrkowie Trybunalskim i w Gdyni odbyły się wykłady 

W dniach 17 i 23 marca w PWiK w Piotrkowie Trybunalskim i w Gdyni odbyły się wykłady pt.: "Betonowe prefabrykaty dla kanalizacji - istotne cechy użytkowe w ujęciu parametrów normowych. Prosta droga do dobrej specyfikacji" obejmujący zakres tematyczny:

- informacje o składzie surowcowym betonu i procesie prefabrykacji,

- zakres przedmiotowy normy PN-EN 1917:2004

- istotne parametry ww. normy, ich wpływ na trwałość i wytrzymałość

  betonowych prefabrykatów dla kanalizacji

- wskazówki montażowe w aspekcie wytrzymałości konstrukcyjnej i  szczelności

   studzienki kanalizacyjnej,

- istotne cechy użytkowe rur betonowych w ujęciu normy PN-EN 1916:2005."

oraz

"Wprowadzanie wyrobów budowlanych do obrotu - krajowe i unijne regulacje prawne dotyczące deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych i znakowania znakami B i CE" obejmujący tematykę:

-  Ustawy o Wyrobach Budowlanych,

-Rozporządzenia Ministra Infrastruktury ws. deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych i znakowania ich znakiem budowlanym,

- Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011r. ustanawiającego zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych (...).

Wykładów wysłuchało ok. 40 osób, z czego ok. 10 w Piotrkowie Tryb. i 30 w Gdyni. W obu przedsiębiorstwach uzyskaliśmy pozytywną ocenę przekazanych treści.

Serdecznie zapraszamy do współpracy w zakresie organizacji szkoleń dla pracowników Państwa przedsiębiorstw.

Sprawdź również

SPEBK na Targach Poleko i GMINA 2014

W dniach 14-17 października 2014 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Poleko 2014 oraz Targi GMINA 2014. Stowarzyszenie Producentów Elementów Betonowych dla Kanalizacji - SPEBK - wzięło udział w tych wydarzeniach prezentując betonowe rozwiązania dla infrastruktury kanalizacyjnej.

17.10.2014

Prefabet Białe Błota członkiem wspierającym SPEBK

Z przyjemnością informujemy, że do grona Członków Wspierających Stowarzyszenie Producentów Elementów dla Kanalizacji dołączyła firma Prefabet Białe Błota. PBB jest producentem dużego asortymenty prefabrykatów betonowych, w tym także elementów betonowych dla kanalizacji. Betonowe studzienki kanalizacyjne i betonowe rury kanalizacyjne, z produkcji których zakład słynie od ponad 100 lat są produktami odpowiadającymi dzisiejszym normowym wymaganiom jakości. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenie strony internetowej Prefabetu Białe Błota. Link znajdziecie Państwo klikając na logo naszego nowego członka.

26.03.2012 – Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

Kolejna konferencja

10 marca 2009 odbędzie się kolejne seminarium dla instalatorów. Serdecznie zapraszamy na prelekcję, która dotyczyć będzie prefabrykacji nowoczesnych betonowych produktów dla kanalizacji. Informacje o spotkaniu uzyskać można pod nr tel. 605 988 700.

26.02.2009 – seminaria